Home Crowdlending Czym jest crowdlending?

Czym jest crowdlending?

by admin

Obecnie istnieje wiele sposobów inwestowania naszych pieniędzy, a w ostatnich latach kształtuje się nowa forma inwestowania w finansowanie małych firm i projektów, bardziej znana jako crowdlending.

Obecnie nie inwestuję bezpośrednio poprzez crowdlending, chociaż mam małą inwestycję w internetowy inkubator przedsiębiorczości i projektów. Czy kiedykolwiek byłeś zainteresowany inwestowaniem pieniędzy w małe firmy lub projekty szukające kapitału na rozwój? Jeśli tak, to zostań tu i czytaj dalej.

Co to jest crowdlending?

Jest to finansowanie małych firm, projektów lub osób prywatnych przez wielu inwestorów w celu pomocy w tworzeniu lub rozwoju firmy w zamian za zwrot z inwestycji. Wiąże się to z pożyczkami od osób fizycznych dla firm lub innych osób fizycznych. Jest to model innowacyjny dzięki nowym technologiom, który pozwala inwestorom na nawiązanie kontaktu z firmami i osobami potrzebującymi inwestycji bez konieczności angażowania banków.

Różnice z crowdfundingiem.

Crowdlending i crowdfunding są podobnymi formami finansowania, ale istnieją pewne różnice między nimi, które należy wziąć pod uwagę:

Ryzyko jest znacznie większe w przypadku crowdfundingu niż w przypadku crowdlendingu, ponieważ inwestując poprzez crowdfunding odzyskujemy kapitał założycielski tylko wtedy, gdy wkład wniesiony razem z innymi inwestorami jest udany, a firma osiąga swój cel. Podsumowując, można powiedzieć, że crowdfunding jest raczej ryzykowną inwestycją a crowdlending to pożyczka, w której inwestor odzyskuje zainwestowany kapitał plus odsetki. Znamy również wcześniej zyski, ponieważ odpowiadają one uzgodnionej umowie, natomiast w przypadku crowdfundingu zależą one od zakończenia projektu. Inwestując poprzez crowdlending, uzyskujemy pewne gwarancje od osoby lub firmy, której udzielamy pożyczek, ale w przypadku crowdfundingu nie uzyskujemy żadnych gwarancji.