Home Inwestycje Porady aby inwestować z najmniejszym ryzykiem

Porady aby inwestować z najmniejszym ryzykiem

by admin

W tym życiu nic nie jest w 100% pewne, a tym bardziej na rynkach finansowych. Możemy myśleć, że każda inwestycja, która którą możemy znaleźć jest w 100% bezpieczna, ale nigdy nie jest. Każda inwestycja ma swoje ryzyko. Nawet dożywotnia wpłata bankowa w twoim banku może być zagrożona, jeśli wynosi więcej pewna suma. Jeśli bank upadnie, odpowiednia instytucja pokryje się tylko do pewnej sumy, która posiadałeś w banku.

Oto kilka wskazówek, o których należy zawsze pamiętać przed zainwestowaniem swoich oszczędności.

Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które będą ci potrzebne w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Spróbuj zainwestować kapitał, który według ciebie nie będzie ci potrzebny przez co najmniej 5-10 lat.

Zawsze podejmuj decyzje inwestycyjne w oparciu o fakty, a nie o plotki. Należy uważać na rady każdej osoby lub guru na Twitterze, blogach lub forach.

Nie inwestuj w coś, czego nie rozumiesz

Jeśli zaoferowano ci inwestowanie w cokolwiek poprzez rozmowę telefoniczną, w internecie lub nieoczekiwaną wizytę w miejscu pracy lub w domu, bądź podejrzliwy. Spróbuj dowiedzieć się, kto i dlaczego oferuje ci tę inwestycję. Zapytaj i sprawdź dane osób i podmiotów, których nie znasz i spróbuj sprzedać swoje papiery wartościowe lub fundusze; pamiętaj, że tylko osoby należycie zarejestrowane są upoważnione do przeprowadzania tego typu operacji.

Nigdy nie inwestuj pod presją. Zapomnij o tych osobach lub podmiotach, które za wszelką cenę próbują zachęcić cię do zakupu papierów wartościowych lub funduszu, tak jakbyś stracił okazję do życia. W świecie inwestycji pociągi przejeżdżają codziennie. Nie wsiadaj do pierwszego pociągu, który przejeżdża, nie będąc dobrze poinformowanym.

Pamiętaj, że poprzednie sukcesy produktów finansowych, które próbują ci sprzedać, nie gwarantują przyszłych sukcesów.

Bądź szczególnie ostrożny z tymi inwestycjami, które oferują wyższe zyski niż rynek w ogóle. Spróbuj dobrze przeanalizować powód, dla którego dają one więcej.

Upewnij się, że jesteś świadomy ryzyka inwestycji, które chcą ci sprzedać, nie zapominając, że im wyższe są oczekiwania co do zysków, tym więcej ryzyka będzie ponosił twój kapitał.

Pamiętaj, że powinieneś inwestować a nie spekulować. Spekulacja jest odpowiednia tylko dla profesjonalistów, którzy rozumieją i kontrolują związane z ty ryzyko.

Należy pamiętać, że za każdym razem, gdy klient otrzymuje ofertę inwestycyjną, czy to od profesjonalisty, czy też od podmiotu gospodarczego, musi on dostarczyć wszelkich informacji na temat tej inwestycji, w tym ogólnych wydatków, które poniesie. Należy pamiętać, że prowizje (zakup, sprzedaż, utrzymanie itd.) są kwestią do wzięcia pod uwagę i że wiele z nich pochłania dużą część zwrotu.

Podobne