Home Ryzyko Dlaczego potrzebujesz funduszu kryzysowego?

Dlaczego potrzebujesz funduszu kryzysowego?

by admin

Czy pod koniec miesiąca udaje ci się zaoszczędzić? Czy masz odłożone pewne oszczędności, które dają ci spokój na wypadek niekorzystnych i niespodziewanych sytuacji? Mam nadzieję, że obie wasze odpowiedzi brzmiały tak i macie dobrze zdefiniowany fundusz awaryjny lub poduszkę finansową.

Jeśli natomiast twoje odpowiedzi na moje pytania są negatywne, nie martw się, wszystko ma swoje rozwiązanie. Bierz się do pracy i zacznij oszczędzać i tworzyć swój fundusz ratunkowy.

Czym jest fundusz kryzysowy?

Fundusz kryzysowy to kwota pieniędzy, która pozwoli ci przetrwać podstawowe wydatki w przypadku, gdybyś przeszedł poważny kryzys finansowy lub kryzys zatrudnienia, który uniemożliwia ci uzyskanie stałego dochodu. Jest to również poduszka finansowa, która pozwoli ci stawić czoła ważnym, nieoczekiwanym wydatkom i uniknąć konieczności zadłużania się w celu ich realizacji. Powinien on być w pełni dostępny w każdej chwili, bez konieczności inwestowania lub zastawiania go na jakąkolwiek pożyczkę.

Czym jest crowdlending?

Dlaczego potrzebujesz funduszu kryzysowy?

Nawet jeśli jesteśmy ostrożni co do pieniędzy i wierzymy, że mamy pod kontrolą sytuację w zakresie dochodów i wydatków, nie wiemy, kiedy może nastąpić nieoczekiwane zdarzenie, które zrujnowałoby cały nasz komfort finansowy.

W każdej chwili możemy zostać bez pracy, ulec wypadkowi, który zmieni nasze życie radykalnie. Dotyczy to również spraw domowych, na przykład – piec nagle przestanie działać, mamy wydatek medyczny w natychmiastowej potrzebie, który nie pokrywa ZUS czy ubezpieczenie nie pokrywa szkód spowodowanych przez burzę w domu lub całkowitą utratę samochodu, itd.

Ubezpieczenie ma zasadnicze znaczenie dla pokrycia poważnych wypadków w naszym życiu, ale w wielu przypadkach nie obejmuje ono pewnych nieszczęść i musimy być przygotowani na ich samodzielne rozwiązanie bez konieczności udawania się do banku, aby domagać się pieniędzy. Posiadanie funduszu kryzysowego sprawi, że będziesz lepiej spał w nocy.

Podobne

2 komentarze

oki 16 czerwca 2021 - 17:37

Czym jest fundusz kryzysowy w odniesieniu do zarzadzania przedsiebiorstwem ?

qwa 16 czerwca 2021 - 17:39

Na jakiego rodzaju wykresie jest przedstawiany fundusz kryzysowy ? Swietny artykul.

Leave a Comment