Home Inwestycje Czym jest inwestycja?

Czym jest inwestycja?

by admin

Inwestycja to nic innego, jak wydanie jakiejś sumy pieniędzy na aktywa lub biznes w celu zwiększenia tego kapitału w czasie.

Istnieje wiele form inwestycji, począwszy od zapewnienia kapitału na rozwój firmy, poprzez zakup nieruchomości w celu jej wynajęcia lub sprzedaży po wyższej cenie po jakimś czasie, skończywszy na nabywaniu wszelkiego rodzaju aktywów finansowych (akcje, fundusze, obligacje itp.)

Czy kiedykolwiek zainwestowałeś? Prosta lokata bankowa jest również inwestycją.

Przy inwestycjach należy wziąć pod uwagę trzy zmienne, które będą zależeć od rodzaju osoby, którą się jest:

Oczekiwany zwrot – jeśli oczekujesz 20% zwrotu z inwestycji w skali roku, ostrzegam cię, że jest to więcej niż skomplikowane. Albo jedno z dwóch: inwestujesz w aktywa o bardzo wysokim ryzyku, z możliwością bankructwa włącznie, albo zamierzasz dokonywać operacji handlowych, co odradzam, ponieważ tylko 10% osób, które w to inwestują, zarabiają pieniądze.

Ryzyko – w zależności od swojej nastawienia do ryzyka, możesz uważać się za inwestora „agresywnego”, „umiarkowanego” lub „konserwatywnego”. Inwestowanie całego kapitału w akcje lub fundusze to nie to samo, co inwestowanie tylko w obligacje rządowe lub nieruchomości. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie ryzyko jesteś skłonny podjąć, gdy inwestujesz.

Horyzont czasowy – inwestowanie z tygodniowym horyzontem czasowym to nie to samo, co na przykład inwestowanie z 10-letnim horyzontem czasowym. W rzeczywistości dla mnie wszystko, co jest inwestowane w perspektywie krótkoterminowej, nie jest inwestycją, ale raczej spekulacją.

Podobne